Ingyenes kiszállítás
NATUR TANYA PURIDREN KONCENTRÁTUM 12 GYÓGYNÖVÉNNYEL 500ML
NATUR TANYA PURIDREN KONCENTRÁTUM 12 GYÓGYNÖVÉNNYEL 500ML

NATUR TANYA PURIDREN KONCENTRÁTUM 12 GYÓGYNÖVÉNNYEL 500ML

17.475 Ft
Termékkód: 19036
Kiszerelés: 500 ml
Egységár: 34.950 Ft / L
174 pont regisztrált vásárlónk számára
Készleten. Rendelje meg most, és 3-5 munkanapon belül megkaphatja
Ingyenes szállítás
5% ajándék kupon a következő vásárlásához

Lefogyni igenis egyszerű! 
A rendszeres méregtelenítés és lúgosítás felfalja a zsírsejteket. A Puridren a bázikus táplálkozás nélkülözhetetlen része. Az ivókúra megoldás a túlsavasodásban, elhízásban és narancsbőrrel szenvedőknek - ami a legtöbb emberre érvényes. Megköti a savakat, kíűzi a mérgeket. Erőteljes bázikus hatása jót tesz az egész szervezetnek. A Puridren ezen keresztül erősíti az idegrendszert, így csökkenti a stresszhajlamot. Hatásának összetettsége miatt igazi unikumnak tekinthetjük. 

A Puridren-ben található fűszernövényeknek és gyógynövényeknek, magas ásványi anyag és klorofill tartalmuk van, ennek köszönhetően erős bázikus hatásúak. Aligha találunk még egy olyan szert, mellyel egyszerűbben és hatékonyabban segíthetnénk a testünknek abban, hogy még jobban ellássa összetett feladatát, és ez fokozott jó közérzet formájában nagyon hamar meg is nyilvánul. Természetesen az életkor, az életmód, életvitel (dohányzás, alkohol, stressz, rendszertelen vagy egyoldalú táplálkozás, gyógyszeres kezelés, betegségek pl. daganat) mind- mind befolyásolják a kúra időtartamát. Ha pl. valaki napi 16 órát dolgozik, láncdohányos, nem figyel oda a helyes táplálkozásra (nem, vagy rendszertelenül étkezik) akkor a kúra időtartama kitolódik. Ilyen esetben a minimum kúra legalább 4 üveg = 80 nap. A kúra meghatározása mindig személyre szabottan a fentiek figyelembevételével történik. A kúrák minimum időtartama 40 nap, maximum időtartama 120 nap. Utána 4-6 hét szünet. 

Hatóanyagok és hatásaik: 

Gyermekláncfű /taraxacum officinale/ 
Serkenti az epeműködést, élénkíti az anyagcserét, jó hatással van az emésztésre, és salaktalanítja a szervezetünket.Egy gyenge vízhajtó, mely segít megakadályozni a nemkívánatos vízvisszatartást a bőr és az izomszövet között Két kiemelkedő tulajdonságával tűnik ki a gyógynövények közül: segít epebántalmak és májbetegségek gyógyításában. 
Általánosan javallt: a gyökér erősíti a májműködést: hasznos a májgyulladás és a sárgaság kezelésére a gyökér elősegíti az emésztést azáltal, hogy az epe termelését és kiválasztását serkenti: az epekő kialakulásának megakadályozására a gyökér csökkenti az a havi vérzést megelőző emlőfájdalmat (a magas ösztrogénszint tünete) a levél vízhajtó hatású,a vesék működését szabályozza fontos gyógy- és építőanyagokat tartalmaz, amelyek az anyagcsere-betegségek gyógyításában igen fontosak 

Articsóka (Cynarae scolymus) - Fő Hatóanyag: cinarin
Észak-Afrikában őshonos fészkesvirágú zöldség- és gyógynövény, Európában termesztik. A görögök óta népszerű zöldségféle. Magyarországon sokáig dísznövényként tartották.  
Az articsókát már az ókorban is ismerték, a rómaiak az étkezésen kívül gyógynövényként is használták. A népi gyógyászatban és a gyógyszergyártásban is felhasználják, serkenti a máj szöveteinek regenerálódását, fokozza az epe termelését,epehajtó, az epeutak összehúzódását (ekkor ürül az epe) és a májsejtek regenerálódását. Epehajtó, koleszterinszint csökkentő, emésztést segítő. A keserű ízű szárlevelek gyógyászatilag aktív vegyületeket tartalmaznak, a népi gyógyászatban vércukorszint-csökkentő, epehajtó, vizelethajtó, gyomorerősítő szerként használják. 

Kurkuma (Curcuma longa) - Fő hatóanyag: kurkumin 
Nemcsak fűszerként hasznos, de a növényi gyógyászatban is sokoldalúan alkalmazható. Orvosilag emésztésserkentőként, lázak, fertőzések, izületi panaszok és májbetegségek ellen használták. A kínai gyógyászatban szintén alkalmazták a vérkeringés javítására, vérzések csillapítására, valamint menstruációs panaszok kezelésére. Gyógynövényként még sokoldalúbban alkalmazható. A vizsgálatok szerint hatóanyagai erősítik az epehólyagot; gátolják a vérrögök kialakulását, ezáltal csökkentik a trombózisveszélyt; serkentik a zsíranyagcserét (a súlycsökkenést is); és gyulladáscsökkentő hatásuk is van. 

Ragadványfű (bojtorjángyökér) (Arctium lappa) - Fő hatóanyag: inulin 
A természetgyógyászok világszerte már hosszú évszázadok óta tudják róla, hogy roppant hatásos vértisztító. Kimutatták, hogy az inulin, a bojtorjángyökér legfőbb alkotóeleme, igen figyelemreméltó gyógyerővel rendelkezik. Erősebbé teszi a szerveket, s természetes cukortartalma révén segít szabályozni a cukoranyagcserét. Az inulin egy természetes étkezési rost mely előfordul zöldségekben. Prebiotikum (a hasznos bélbaktériumok etetőanyaga, a bélflóra egyensúlyát visszaállítja). 

Orvosi zsálya (Salvia officinalis L.) Esetleg: kerti zsálya 
Számtalan hatóanyagának köszönhetően rendkívül széles körben, a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. Felfúvódás, emésztési zavarok,bélhurut kezelésére is ajánlott. Húgyutak fertőtlenítője. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik. Ismeretes a verejtékképződést szabályozó hatása is (legyengítő izzadásnál). Ajánlják fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen öblögetőszerként. Légzőszervi megbetegedésekre a zsálya az egyik legjobb gyógynövény. Aranyeres bántalmaknál ülőfürdőként. 

Medveszőlő (Arctostaphylos uva-ursi) - Fő hatóanyag: arbutin 
"Hólyag- és vesekőbántalmak esetén ajánlott". A medveszőlő levele hatásos gyulladáscsökkentő szer a vese, a hólyag és a húgyutak megbetegedése esetén. A levelekből és leveles hajtásokból készült főzet ismert vizelethajtó, fertőtlenítő szer, amit húgyúti fertőzések, hólyagbántalmak és vizelési panaszok esetén fogyasztanak. Az indián nők a havi vérzéssel járó panaszaik enyhítésére is fogyasztották. Használatával a heveny vese- és hólyaghurut rendszerint néhány nap alatt elmúlik. 

Borókabogyó (Juniperus communis) - Fő hatóanyaga egy bonyolult összetételű illóolaj. 
A borókabogyó fokozza a vérkeringést, felhasználják felfúvódás, reuma és hasmenés kezelésére. A bogyók fertőtlenítő és vizelethajtó hatásúak. Fertőtlenítő hatása miatt lehet némi alapja annak a hiedelemnek, hogy a borókabogyó képes a pestis elűzésére. Még a 18. század közepén is 40 zsák borókabogyót égettek el az itáliai Velleriben, hogy megvédje őket a járványtól. Hogy a betegséget terjesztő csírákat távol tartsák és a levegőt megtisztítsák, az elégetett boróka füstjével füstöltek. A borókabogyót kígyómarás ellen is használták. 

Édesgyökér (Glycyrrhiza glabra) - Hatóanyaga: glicirrizin (A glicirrizin a nyers cukornál 150-szer édesebb.) 
Már az ősember is használta, feltehetően méz helyett édesítőszerként. A glicirizinsav és aglikonja elősegítik a gyomorfekély gyógyulását. A gyógyászatban hurutoldó, köptető, vizelethajtó és vértisztító készítmények előállításához, de ízjavítóként is használják. Ezen túlmenően alkalmazzák még gyomor- és nyombélfekély gyógykezelésében 

Édeskömény (Foeniculum vulgar) - Fő hatóanyaga: anetol tartalmú illóolaj 
Az egyik legjobb erjedés- és puffadásgátló gyógynövényünk. A gyógyhatást a termés szolgáltatja, ami külalakra nagyon hasonlít a kapormaghoz, csak annál nagyobb, íze fűszeres, kissé csípős. Alkalmazása gyomor- és bélgörcsöknél puffadás- és erjedésgátló, légúti hurutoknál pedig köptető és nyálkaoldó, anyatej serkentő teakeverékek része. Gyakran adják együtt hashajtó hatású drogokkal, hogy kivédje vagy enyhítse a hashajtó által okozott görcsöket. Felhasználható még késő, rendszertelen menstruáció kezelésére is. A legújabb kutatások kiderítették, hogy női hormonaktivitású hatása is van, ami enyhítheti a klimax tüneteit (fitoösztrogén tartalmú, de nem izoflavonoid). 
Érdekesség: 1 kg édesköményolajat 20 kg szárított magból állítanak elő (illóolaj). 

Fahéj (Cinnamomum verum vagy C. zeylanicum) - Fő hatóanyag: Illóolajat, csersavat, nyálkát, gyantát, cukrot, keményítőt tartalmaz. 
A gyógyászatban emésztésserkentő, étvágyjavító, gyomorerősítő hatása miatt használják. A fahéj serkenti az emésztést, és hurutok ellen is kiváló, legalábbis a régi korok orvosai szerint. Talán ezért szerepelt régen a nehezen emészthető ételek sora végén az illatozó fahéjas sütemény. A fahéj a babérlevél unokatestvére, vagyis a babérfélék családjába tartozik. 
Külsőleg: illóolaja vérbőséget okoz, hasonlóan mint a paprika olaj. Helyi fogyasztó és narancsbőr elleni kozmetikumok alkotórésze. 

Gyömbér (zingiber officinale) - Fő hatóanyaga: illóolajok 
Az egyik legrégibb fűszer és orvosság. Egymástól teljesen eltérő ételek ízesítésére használják, és legalább ilyen változatos gyógyító erejének hatóköre is. Egyes hagyományok szerint a gyömbér felhevít és javítja a memóriát. Napjainkban elsősorban utazási betegségeket, rossz emésztéssel kapcsolatos tüneteket gyógyítanak vele, de megfázásos megbetegedések kezelésére is alkalmas. A növény hatása illóolajában rejlik, mely csökkenti a nyálkahártyák irritációját, nyugtatja a gyomrot. Ez az illóolaj a gyökérben termelődik, rendkívül kellemes illatú, és ennek köszönheti a növény jellegzetes, édeskés ízét is.

Ánizs (Pimpinella anisum) - Fő hatóanyaga: illóolaj 
Hatás: köptető, enyhe görcsoldó, szélhajtó, fertőtlenítő, nyálkaoldó, ízesítő, emésztést elősegítő , nyugtató, élénkítő 
Javallat: Légutakban elősegíti a váladék kiürülését, ezért főként asztmásoknak javallt. Gátolja a baktériumok fejlődését,szélhajtó, görcsoldó és fertőtlenítőszerként. 
Története visszanyúlik az ókorba, ahol már az egyiptomiak is ismerték és előszeretettel használták. Szürkés színű termését használjuk ízesítőként. Jellemzően kellemes illata a köménymagra emlékeztet, bár annál erősebb, édesen aromás illatú. Az ánizstermések illóolajat, fehérjét és cukrot is tartalmaznak. Mint fűszert nagyon sokoldalúan használhatjuk. Egyes vidékeken nem ritka, hogy kenyérsütésnél, sós süteményeknél is használják. Különböző italokat, likőröket is készítenek belőle (pl: görög ánizslikőr -Ouzo). A gyermekgyógyászat számára nélkülözhetetlen szélhajtó. 

Összetevők: 
növényi glicerin, víz, bojtorjángyökér (Arctium lappa L.) kivonat, borókabogyó (Juniperus communis L.) kivonat 4:1, articsóka (Cynara scolymus L.) levél kivonat, tartósítószerek (kálium-szorbát, nátrium-benzoát), gyermekláncfű (Taraxacum officinale L.) gyökér kivonat, édeskömény (Foeniculum vulgare L.) termés kivonat, savanyúságot szabályozó anyag (citromsav), édesgyökér (Glycyrrhiza glabra L.) kivonat, orvosi zsálya (Salvia officinalis L.) levél kivonat 4:1, nagy csalán (Urtica dioica L.) levél kivonat, színezék (klorofillok és klorofillinek rézkomplexei), fahéj (Cinnamomum zeylanicum L.) kéreg kivonat 4:1, ánizs (Pimpinella anisum L.) termés kivonat 4:1, kurkuma (Curcuma longa L.) gyökér kivonat 4:1, gyömbér (Zingiber officinale Rosc.) gyökér kivonat.

Hatóanyagok a napi adagban (25 ml-ben):
Bojtorjángyökér kivonat 100 mg
 - amelyből inulin 20 mg                                
Boróka bogyó kivonat 4:1    100 mg
Articsóka levél kivonat    83,4 mg
 - amelyből klorogénsav   2,5 mg                                       
Gyermekláncfű gyökér kivonat   50 mg
 - amelyből inulin         1 mg           
Édeskömény termés kivonat         50 mg      
 - amelyből illóolaj 0,5%       0,25 mg
Édesgyökér kivonat   30 mg
 - amelyből glicirrizinsav 5,7 mg
Orvosi zsálya levél kivonat 4:1      30 mg
Nagy csalán levél kivonat        30 mg                          
Fahéj kéreg kivonat 4:1        10 mg
Ánizs termés kivonat 4:1       10 mg
Kurkuma gyökér kivonat       10    mg
Gyömbér gyökér kivonat   2 mg  
 - amelyből gingerol     0,1 mg                  

Adagolás: 
Napi 25 ml főzet, 1,5 l szénsavmentes vízben feloldva, több részletben elfogyasztva. Használat előtt felrázandó!
Adagolási időtartam: Minimum 60 nap, maximum 120 nap. Hosszú távon keresztül is biztonságos.

OGYÉI ny.sz: 22624/2019

Tárolás: 
Száraz, hűvös helyen, gyermekek elől elzárva tartandó! Felbontás után hűtőben tárólandó.


 


 

Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkreFeliratkozás után értesülést kap az újdonságainkról, legújabb hasznos ötleteinkről. A hírlevélről bármikor leiratkozhat.