Latin név: Melia azadirachta
A neemolaj felhasználása igazán sokoldalú. Használják a kozmetikában, ahol gyakran feltűnik kéz-, test- és hajápolószerekben, ugyanis könnyen keveredik más olajokkal, illetve tartós használatával visszaszorítható a körömgomba is. Antibakteriális, gyulladáscsökkentő hatása miatt kimondottan ajánlott a használata aknés, pattanásos bőr esetén.
A háztartásban főleg fertőtlenítésre alkalmas, emellett természetes rovarirtó, növényvédő hatása van, illetve háziállatoknál kiválóan alkalmazható bolhairtásra is.
Előállítás: hidegen préseléssel
A neemolaj különlegességről mindent elárul az, hogy az indiaiak a szent neem fát a „vidék gyógyszertárának” nevezik. Az olajat a trópusi területeken honos, örökzöld fa olívabogyóra hasonlító termésének a magjából préselik hideg eljárással, hogy minden értékes anyagot megőrízzen. Afrikában a neemolaj egyet jelent a gyógyítással, míg Indiábab ez az ayurvédikus orvoslás egyik legfőbb gyógynövénye.
A neemolaj hihetetlenül gazdag zsírsavakban, E-vitaminban, illetve esszenciális aminosavakban. Aki szagolt már neemolajat az tudhatja, hogy az illata nem túl kellemes, sokan a pirított napraforgóhoz hasonlítják e téren, diós jegyekkel fűszerezve, ám ezt könnyen enyhíthetjük különböző illóolajok hozzáadásával, főleg a citrusus aromájúakkal.
Színe a világosbarnától egészen a zöldesbarnáig terjedhet, és különleges tulajdonsága az, hogy 23 C közelében vajszerűvé dermed, azonban a bőrrel érintkezve újra folyékonnyá válik.
Összetétel, hatóanyagok:
aolajsav, palmitinsav, szterainsav, linolsav, limonoid-triterpének
Felhasználási módjai:
A neemolajat kizárólag külső használatra ajánljuk!
Forrás: gyártó/forgalmazó 2020 november